2013-04-23 - Premi Ginesta

| Tossa

PREMI GINESTA ha arribat a la seva Desena edició. Com sabeu, l’esperit d’aquest premi es basa en el reconeixement a la tasca realitzada per aquelles persones i/o entitats que s’han distingit per dur a terme tasques i treballs d’investigació i de potenciació de la vida participativa i cultural de la nostra vila.
 
El PREMI GINESTA  d´enguany serà atorgat al biòleg i investigador del CSIC, el  Sr. ENRIC BALLESTEROS I SAGARRA, per la seva importantíssima contribució al coneixement de la biodiversitat del nostre patrimoni natural, tant en la vessant terrestre com marítima. Els seus llibres “Els vegetals i la zonació litoral” (1992), “Bolets del massís de Cadiretes” (2001), “L’entorn marí de Tossa de Mar, Lloret de Mar i Blanes” (2004) i “La muntanya al mar: Cadiretes-L’Ardenya” (2005),  han fet del seu treball una de les fites indiscutibles en  l’aportació del coneixement del nostre entorn natural.
 
Així mateix voldríem ressaltar l’altíssim grau d’implicació del Sr. BALLESTEROS en totes aquelles activitats reivindicatives que ha organitzat els AMICS DE TOSSA – CLUB UNESO per la defensa del medi natural a la nostra vila, com ara les campanyes “Salvem Cala Morisca” ”Salvem els Cars” i “Aturem el port”.
 
L’acte d’entrega del PREMI GINESTA, que com sabeu tindrà lloc el proper dia 23 d’abril a les 19,45 hores a la   Sala d’Actes de la casa de Cultura. Aquest acte està inclòs dintre de les Jornades Culturals de Sant Jordi.

► Agenda

► Buscador

► Historial